fbpx

Dofinansowanie i o tym jak dostałem rabat na zmianę opon

JDG mogą złożyć wniosek o mikro pożyczkę oraz o pomoc w pokryciu części kosztów. Niestety wiedza na ten temat nie jest powszechna a podejrzliwość i lęk przed wzięciem pomocy od Państwa duży. Czemu tak jest? Czy wynika to z niewiedzy? Czy też z przeświadczenia, że wyjdzie się na tym jak Zabłocki na mydle?

Wnioski o mikropożyczkę i dofinansowanie kosztów składamy: TUTAJ

Wnioski o umarzaną do 75% subwencję z PFR: TUTAJ  aha jest nowy naprawdę niezły Przewodnik TUTAJ  inne przydatne informacje TUTAJ

Jedno nie wyklucza drugiego (a więc warto aplikować do obu)

Dzisiaj rano (29.04) w końcu pojechałem zmienić opony w samochodzie z zimowych na letnie. W sumie i tak nie jeździłem tym samochodem więc było bez większej różnicy. Pojechałem do znajomego wulkanizatora Darka. Nasze córki razem kiedyś chodziły do szkoły stąd ta znajomość. Darek to taki typowy Mikro Przedsiębiorca. Ma warsztat wulkanizacji, pomocnika nie mylić z pracownikiem i wynajmuje jeszcze powierzchnie innemu Przedsiębiorcy na parterze swojego domu.

Oczywiście gadaliśmy też o obecnej sytuacji i jej wpływie na biznes. On w sumie nie narzekał. Mówił, że jest mniejszy ruch w warsztacie ale klienci jednak są a np. u fryzjera nie ma. Co prawda to prawda. Ja mu powiedziałem ile potencjalnie straciłem na tej sytuacji i zmianach w prawie, które przy okazji zostały przegłosowane a on mi na to, że całkiem dobrze to znoszę 😊. No a co mam zrobić? Ale nie o tym ma być.

W pewnym momencie zapytałem się go czy skorzystał z jakiejś pomocy Państwa (ma przecież zdecydowanie mniej klientów a koszty ponosi takie jak wcześniej). A on, że nie i woli nic nie brać bo później przyjdzie kontrola i karzą mu dwa razy tyle oddawać albo i więcej.

Mądry chłop myślę sobie, zna życie.

No dobra trzeba zrobić użytek z wiedzy, którą mam pomyślałem. Wcześniej pisałem u siebie na blogu post z jakiej pomocy i w jaki sposób mogą skorzystać przedsiębiorcy tacy jak Darek. Dzień wcześniej (28.04) wystąpiłem o karencję rat leasingu na samochód i złożyłem wniosek o pożyczkę dla mikro przedsiębiorcy w kwocie 5 tys. zł, która później ma zostać umorzona.

Mówię więc do Darka po pierwsze możesz wziąć mikro pożyczkę 5 tys. zł, która jeśli utrzymasz działalność zostanie Ci umorzona. Nie ma tam żadnych szczególnych wymagań i obostrzeń. Proces jest prosty i ku mojemu zdziwieniu działa od pierwszego razu! Nie trzeba nic drukować, odręcznie podpisywać. Wystarczy zapamiętać „szymel” umowy na pulpicie komputera (jest do niej link) a później załączyć ten pdf. Jak mówi instrukcja taki „szymel” załączony w pdfie stanowi integralną część wniosku. Potem tylko popisanie wniosku przez EPUAP i cierpliwie czekamy na decyzję. Aha w Warszawie Powiatowy Urząd Pracy to Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy (nie mylić z Powiatem Zachodnim Warszawskim – Ożarów i okolice).

Zapraszam więc do żółtego przycisku imitującego wirusa i złożenia wniosku już teraz, kliknij >> TUTAJ 

No dobrze na 5 tys. zł jest już szansa.

Ale czy można coś więcej?

No jest „przycisk – wirusniebieski – „Wniosek o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy niezatrudniającego pracowników” dla Darka, dla mnie i wszystkich innych osób prowadzących JDG jak znalazł.

Tu, żeby dostać dofinansowanie do swojego wynagrodzenia na poziomie maksymalnie 80% min czyli 2.340 zł za okres 3 miesięcy trzeba wykazać spadek obrotów za dowolne 2 miesiące począwszy od lutego w zestawieniu z analogicznym okresem 2019 roku. Na razie więc mówimy tylko o lutym i marcu 2020 w zestawieniu z lutym i marcem w zeszłym roku. Ile nam się należy sam formularz nam podpowie po wpisaniu przez nas wartości obrotów za okres tych dwóch miesięcy.

Ważne! Widoczną w formularzu kwotę trzeba pomnożyć przez 3 (okres 3 miesięcy) bo podana jest wartość za 1 miesiąc. Maksymalnie może to być 7.020 zł (2.340 zł x 3).

Dzisiaj ten „niebieski” wniosek działa prawidłowo ale wczoraj doprowadził mnie do szału. W pewnym momencie nie byłem w stanie iść dalej, bo jakieś pole wypełniłem nieprawidłowo. Mianowicie pole PUP czyli właściwego powiatowego urzędu pracy. Po wybraniu właściwego PUP ramka pola nadal była czerwona i nie mogłem iść dalej. Co więcej pod przyciskiem pojawiał się komentarz, z którego wynikało, że powinienem to wszystko wydrukować i udać się z tymi podpisanymi dokumentami do właściwego PUP, który jak wiem nie spotyka się z petentami a więc na pocztę. O mój Boże tak ma wyglądać wniosek elektroniczny?!?! No dobra na szczęście jest zielona linia, która służy pomocą 19524, dzwonię…. I słyszę „aby zrealizować to połączenie dodaj numer kierunkowy albo zaloguj się do sieci komórkowej” CO?! Do jasnej ciasnej przecież dzwonię z komórki!!! No dobra wpisuję 22 19524 i Co? Nic! Znalazłem jeszcze jakieś inne numery ale profilaktycznie były wyłączone 😊.

Ale dzisiaj na szczęście wniosek elektroniczny działa. Tego czego wczoraj nie można było przejść już dzisiaj nie ma więc proszę JDG klikajcie >> TUTAJ wypełniajcie i wysyłajcie.

W każdym bądź razie przechodząc do Meritum Forte (jak to mówi moja żona). Powiedziałem to wszystko Darkowi. Umówiłem się dzisiaj z nim na wieczór, że pomogę mu złożyć te wnioski. W zamian dostałem 20% rabat na zmianę opon i co? Opłacało się mieć tę wiedzę? No jasne że się opłacało. Dzięki temu mogłem dać 20 zł napiwku pomocnikowi Darka. Wiadomo, trzeba sobie pomagać 😉

Taka sama logika składania wniosków dotyczy Mikro i Małego biznesu. Było o tym w postach: TUTAJ i TUTAJ

Na koniec może się zapytacie o co chodzi z tym zdjęciem..? Opony wiadomo, byłem zmienić, przyciski do wniosków też, o nich przecież mowa ale ta Pani?… Faktycznie Pani nie ma związku z postem ale wydawało mi się, że opony lepiej się prezentują z Panią niż bez. Pani też bez wątpienia jest ładniejsza od Darka.

Na koniec dla wytrwałych bonus:

Jakbyście mieli jakieś problemy z tymi subwencjami dajcie znać. 

Jeśli potrzebujecie finansowania na biznes i macie z tym jakieś problemy lub czujecie, że możecie sobie nie poradzić bądź potrzebujecie po prostu doradztwa to jestem do Waszej dyspozycji. 

Pozdrawiam, Adam Kuszyk

 

Adam Kuszyk

Sugerowane posty