fbpx

Witam!

Nazywam się Adam Kuszyk

Zapraszam do śledzenia mojego bloga
.... w którym piszę o finansowaniu mikro i małego biznesu

W przeszłości pracowałem jako księgowy, biegły rewident, audytor wewnętrzny, dyrektor finansowy w kilku spółkach a później przez kilka lat byłem prezesem Spółki o przychodach i majątku ponad 100 mln zł. Dzisiaj jestem mniejszościowym akcjonariusz i członkiem Rady Nadzorczej KredytOK / Capital Service S.A., współzałożycielem i wspólnikiem w Grupie Kapitałowej Trend Capital.  

Naszą misją jest udzielanie lub znajdowanie finansowania pomostowego dla Przedsiębiorców,  którzy nie chcą lub nie mogą uzyskać regularnego finansowania w banku lub potrzebują dodatkowych środków. Pomagamy też Przedsiębiorcom jak najszybciej wrócić na ścieżkę tańszego regularnego finansowania.     

Kiedy zapytałem się znajomych, w czym jestem dobry, praktycznie wszyscy stwierdzili, że w pozyskiwaniu finansowania. Rzeczywiście podsumowując wszystkie finansowania, które pozyskałem na rzecz różnych biznesów jest to kwota ponad 500 mln zł. Były to finansowania w różnej formie, od emisji akcji na New Connect i głównym parkiecie GPW, poprzez obligacje, certyfikaty inwestycyjne, platformy p2p, typowe kredyty bankowe, leasingi, faktoringi…. Chyba nie ma rodzaju finansowania, z którym nie miałbym do czynienia.

Dlatego właśnie tym postanowiłem się zająć w dalszej części mojego życia zawodowego. Większe firmy z reguły zatrudniają specjalistów z tej dziedziny bądź kupują te usługi na rynku, czyli używając kolokwializmu mają to ogarnięte. W przypadku mikro i małych firm często występuję deficyt wiedzy i umiejętności, stąd właśnie dla nich dedykuję ten portal i swoją aktywność.  

Chciałbym aby ta wiedza służyła właśnie mikro i małym Przedsiębiorcom. Liczę przy okazji że Was nie zanudzę.

Zapraszam nie tylko do czytania ale również do bezpośredniego kontaktu. Postaram się pomóc. 

Pozdrawiam, Adam Kuszyk